Doprava zdarma Efekt lupa
  • 1 z 6
 

GLOBÁLNÍ ČTENÍ - OVOCE

 

materiál v pdf

 

75 Kč
75 Kč bez DPH
   
Kód produktu 4550
Značka Mgr. Věra Gošová
Kategorie GLOBÁLNÍ ČTENÍ
 
Součástí materiálu velká i malá písmena.
 
 
Čtení podle této metody prochází čtyřmi obdobími:  
  1. Období přípravné – rozvíjení řeči, smyslů, paměti, pozornosti, představivosti.
  2. Období paměti – žáci vnímají a snaží se zapamatovat obrazy slov. Častým opakováním si zapamatují jejich tištěný obraz a pak jsou schopni slova číst, aniž znají jednotlivá písmena. Cílem je porozumění textu. 
  3. Období analýzy – dítě je přivedeno k rozboru vět na slova, postupně dojde k analýze slov na slabiky, hlásky a písmena. Žáci si všímají, které písmeno je na začátku, uprostřed a na konci slova, uvědomují si, co je v jednotlivých slovech stejné a čím se liší. Postupně se seznamují s písmeny malé a velké tiskací abecedy. 
  4. Období syntézy – žáci se učili číst nová slova, která se skládala ze známých částí.
  5. Období zdokonalování čtení – jde o procvičování syntézy slov a vět různými hrami. Používají se hry, přesmyčky, křížovky, doplňovačky apod. Dochází k individuálnímu docvičování čtení. Učitel zjišťuje individuální rozdíly mezi žáky, zpřesňuje se znalost abecedy, cvičí čtení obtížnějších slov. 
Kladem globální metody je, že motivuje děti ke čtení přiměřenou a zajímavou četbou, respektuje věkové a individuální zvláštnosti žáků. K záporům patří přetěžování dětí v období rozvíjení paměti a problematické osvojování slabikové, hláskové a písmenkové stavby vět, které někdy svádí k povrchnímu čtení a odhadování slov. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: