Řízená kresba - domácí zvířata

Kód: 7299
ZDARMAZDARMA
Obrázek5
49 Kč 49 Kč bez DPH

materiál v pdf

Detailní informace

Detailní popis produktu

OD ŘÍZENÉHO OBTAHOVÁNÍ 2-3 LETÉHO DÍTĚTE, PŘES ŘÍZENOU KRESBU PŘEDŠKOLÁKA AŽ PO POPIS - JAK SE KRESLÍ ZVÍŘE – ŠKOLÁKA.  TATO ČINNOST OBVYKLE BAVÍ I DĚTI, KTERÉ O KRESLENÍ ZÁJEM NEJEVÍ A TÍM MOHOU MÍT NĚKTERÉ DŮLEŽITÉ SLOŽKY OSLABENY.

Postup:

U malých dětí začínáme s obtahováním – přes zrakovou kontrolu postupujeme a obtahujeme jen znázorněné prvky zvířete. Dítě se tak učí nejen pracovat s postupem, ale musí odlišit figuru a pozadí, tato část je pro malé děti velmi náročná na zrakovou percepci, kterou rozvíjejí. Další dovedností kterou se dítě učí, je pracovat ve sloupci od shora dolů.

U starších dětí nebo pokud dítě zvládne bez problémů obtahování podle postupu, přejdeme na druhý pracovní list, kde se dítě učí první orientaci na ploše, trénujeme zvládnutí dovednosti oko-ruka. Třetí pracovní list je zhruba pro předškolní děti, které již odlišují figuru od pozadí, mají zvládnutou orientaci na ploše, kterou tento pracovní list dobře prověří a fixují zdokonalují grafomotorické dovednosti.

Čtvrtý pracovní list je určen pro školáky, kteří si mohou zvíře nejen nakreslit, ale také napsat jak postupovali. Tento pracovní list se hodí jak do hodiny slohu, tak kreslení.

Další dva listy obsahují postup kreslení ve 4 krocích, pro zdatnější děti, kteří nepotřebují krokování nebo další stupeň pro ty, co zvládli kresbu v 8 krocích.

Využítí:

Logopedie, grafomotorika, předškolní vzdělávání, základní vzdělávání – český jazyk, výtvarná výchova – prvouka (domácí zvířata)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: