Doprava zdarma Efekt lupa
  • 1 z 3
 

BOGGLE - hra se slovy

 

materiál v pdf + powerpointová prezentace

35 Kč
31,82 Kč bez DPH
   
Kód produktu 10203
Značka Mgr. Věra Gošová
Kategorie LOGOŠÍK V PDF
 

Hledáte způsob, jak zlepšit slovní zásobu a pravopis svých žák? Co kdybyste zkusili Boggle? Tato zábavná a poutavá hra je skvělým způsobem, jak zapojit celou třídu. Boggle je jednoduchým a zábavným způsobem, jak pomoci dětem rozvíjet své schopnosti v oblasti slovní zásoby a pravopisu. 
Balíček Boggle obsahuje 20 snímků pro interaktivní tabuli - kdy můžete pracovat frontálně a 20 pracovních listů pro individuální práci. Což znamená, že máte dostatek materiálu na to, abyste mohli používat jednu tabuli každý týden celé pololetí.
Jak můžete tuto hru použít? Existuje mnoho různých způsobů a využití:
1) žáci jeden po druhém jdou a napíší slovo na tabuli,
2) můžete děti rozdělit do dvojic a nechat je pracovat jako tým,
3) nebo nechat děti pracovat individuálně
4) zadejte jako úkol dne, týdne.. atd.,
5) použijte pro rychlíky,
6) připravte jako zábavu na přestávku proty, kteří budou chtít.
Využití najdete mnohem mnohem víc. Boggle je skvělým způsob, jak nejen zlepšit slovní zásobu a pravopis žáků, ale také je zapojit do zábavné a interaktivní aktivity, která může posilovat týmovost třídy a přitom jako hra posiluje budování vztahů ve třídě. Tak proč nezkusit Boggle ve své třídě...třeba dnes?

JAK HRÁT HRU BOGGLE?

Cíl je v časovém limitu (zvolte podle věku žáků) nalézt co nejvíce minimálně třípísmenných slov (věk 6-9 let) nebo čtyřpísmenných slov (věk 10 a výše).
Základem je mřížka se 16 písmeny. Úkolem je hledat česká slova (všechny druhy slov) a najít co nejvíce slov, která se skládají z písmen v mřížce a tvoří "hada". To znamená, že každé písmeno v slově musí být sousedící s předchozím a následujícím písmenem alespoň rohem. Dále je důležité, aby každé pole v mřížce bylo použito pouze jednou v rámci jednoho slova -  tj. slovo se dvěma stejnými písmeny můžeš vytvořit pouze pokud je písmeno v mřížce obsažené dvakrát).

Důležité k úspěchu je využití diakritiky, např. z posloupnosti PATA lze vytvořit slova PATA, PÁTÁ, PÁŤA a získat tak více bodů.
Body přidělujeme následovně: Počet písmen uznaného slova je zároveň počet bodů (PATA = 4 BODY). Pokud však slovo obsahuje diakritiku přičítá si za to další bod či body (PÁTÁ = 6 BODŮ) – pokud napíše pod sebe obě slova, má hráč hned bodů 10
Vyhrává hráč s největším počtem bodů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: