Pexeso, domino - Vánoce Aj

Kód: 9120
ZDARMAZDARMA
pexdom
35 Kč 35 Kč bez DPH

materiál v pdf

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vytiskněte, zalaminujte, rozstříhejte a zahrajte si známou hru domino nebo pexeso. Trénujete tak slovní zásobu z okruhu Vánoce.

Karty se zamíchají a rozloží lícem dolů tak, aby žádný z hráčů neznal rozložení karet. Hráči postupně otáčí dvojici karet lícem vzhůru, aby je viděli i ostatní hráči. Pokud karty patří k sobě (obrázek - tex), hráč je odebere a otáčí další dvojici (lze hrát i variantu, ve které i po nalezení shodné dvojice pokračuje další hráč v pořadí). Pokud karty k sobě nepatří, otočí je zpět lícem dolů a pokračuje další hráč v pořadí. Hraje se tak dlouho, dokud nejsou všechny karty rozebrány. Vítězem se stane hráč s největším počtem nalezených dvojic.

Hráči si rozdají 5-7 kamenů, zbytek zůstane v balíčku. Po jednom kameni přikládají postupně další hráči ve směru hodinových ručiček pouze z obou stran položené řady. Kdo nemá co přidat, dobere si kámen z balíčku. Vyhrává ten, kdo se první zbaví všech kamenů, při zablokované hře (nikdo nemá co přiložit) vlastník co nejmenšího počtu kamenů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: