PROCVIČ SI RUCE A PRSTY

Kód: 11049
35 Kč 35 Kč bez DPH

materiál v pdf 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vítejte ve cvičení jemné motoriky pro děti předškolního a školního věku! Tato aktivita je navržena k podpoře rozvoje precizních pohybů rukou a prstů, což je klíčový prvek pro zlepšení písmenkové a kreslící dovednosti. Cvičení využívá sadu 80 karet, na kterých jsou vyfocené různé pozice rukou, a nabízí zábavný a interaktivní způsob, jak rozvíjet jemnou motoriku u vašich dětí.

ZAČNĚTE SEZNAMOVACÍ AKTIVITOU:

Než začnete s kartami, provedete krátkou seznamovací aktivitu. Můžete se zeptat dětí, co si myslí, že jsou jemné motorické dovednosti, nebo jim ukázat jednoduché cvičení, aby si osvojily základní koncepty.

POUŽITÍ KARET:
Vysvětlete dětem, že na každé kartě je fotografie ruky v určité pozici. Můžete začít s jednoduchými pozicemi a postupně přidávat složitější. Dejte dětem volnost zkoumat karty a imitovat pozice rukou.

HRY A SOUTĚŽE: Zahrňte do cvičení hry a soutěže, které budou motivovat děti ke spolupráci a zlepšování svých dovedností. Například, můžete vytvořit hru "Najdi shodu", kde děti hledají kartu s podobnou pozicí ruky.

RŮZNÉ MATERIÁLY: Kromě karet můžete začlenit do cvičení různé materiály, jako jsou voskovky, pastelky nebo hmoty na modelování. Děti mohou používat tyto materiály k tomu, aby vytvářely a zdokonalovaly svoje vlastní pozice rukou.

DISKUZE A PODPORA: Po cvičení se zaměřte na pozitivní posílení a povzbuzování. Povídejte si s dětmi o jejich zkušenostech a výzvách. Podporujte děti k tomu, aby se vzájemně učily a sdílely své postřehy.

TVORBA HUDEBNÍCH SESTAV: Karty lze využít k vytváření kreativních hudebních sestav. Každá pozice ruky může být spojena               s určitým zvukem nebo rytmem. Použijte hudbu, která je vhodná pro věk dětí, a vytvořte zábavné melodie, které budou stimulovat jejich smysly.

ROZMANITÉ OBTÍŽNOSTI: Umožněte dětem postupovat od jednodušších k složitějším pozicím. Každá sestava by měla nabízet postupné výzvy, aby podporovala postupný rozvoj jejich jemné motoriky. Sestavy mohou zahrnovat pohyby prstů, dlaní, nebo kombinace obou.

ZAPOJENÍ RODIČŮ: Vyzvěte rodiče, aby se zapojili do cvičení doma. Poskytněte jim jednoduchý průvodce sestavováním sestav a podporujte interakci rodičů s dětmi. To posílí spolupráci mezi domovem a školou.

PRAVIDELNÝ PRŮBĚH CVIČENÍ: Stanovte pravidelný čas pro cvičení jemné motoriky s kartami. Pravidelnost pomáhá vytvořit rutinu a umožňuje dětem sledovat svůj pokrok.

KREATIVITA A IMPROVIZACE: Podporujte kreativitu a improvizaci. Nechte děti vytvářet vlastní sestavy a pozice, což rozvíjí jejich schopnost přemýšlet kreativně a nezávisle.

Tímto způsobem využíváte karty nejen k rozvoji jemné motoriky, ale také k podpoře hudby, tvořivosti a koordinace pohybů v rytmu. Tato interaktivní a dynamická metoda by měla být přístupná i pro děti od 2,5 let, což umožňuje širokou škálu věkových skupin využít tuto efektivní formu vzdělávání.

Zdarma k materiálu listy pro rozvoj hemisféry.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: