PROJEKT DÝNĚ

Kód: 10707
35 Kč 35 Kč bez DPH

MATERIÁL V PDF

Detailní informace

Detailní popis produktu

"DÝŇOVÉ TAJEMSTVÍ: JAK DÝNĚ NABÍZÍ MNOHEM VÍC NEŽ JEN DÝŇOVÝ KOLÁČ"

Dokážete si představit, jaké dobrodružství může skrývat jedna obyčejná dýně? Otevřete dveře do světa, kde se zdánlivě obyčejná zelenina stává bránou do světa vzdělání. Vítám vás v našem unikátním projektu "Dýně".

Dýně je dokonalé vyučovací nástroje. Prostřednictvím dýně můžeme zkoumat a objevovat svět vědy, matematiky a umění. Nalijte si šálek čaje, zaujměte pohodlné místo a pojďme společně prozkoumat, jak to vše funguje.

Začneme s velikostí a hmotností. Dýně je výborné cvičení na měření objemů a hmotností. Děti mohou použít metr a váhy, aby zjistily, jak velká a těžká je dýně. Ale to není vše. Poté, co dýně změříme a zvážíme, můžeme ji vydlabat a z dužiny si připravit dýňový koláč. Zdá se vám to jako klasická kuchyňská práce? Opak je pravdou. Při pečení koláče dochází k řadě chemických reakcí, které lze využít k ilustraci základních chemických procesů.

A co matematika? Počítání semínek v dýni může být skvělým způsobem, jak se naučit sčítání, násobení nebo procenta. Kolik semínek je v dýni? Jaké procento z celkové hmotnosti dýně tvoří semena? To jsou otázky, na které mohou žáci hledat odpovědi.

A nakonec je tu umění. Vyřezávání dýně je kreativní proces, který rozvíjí jemnou motoriku a umělecké dovednosti. Každá dýně je jedinečná a stejně tak může být i každý dýňový obličej.

Abyste měli všechno pod kontrolou, připravili jsme pro vás speciální výukový materiál v pdf formátu. Materiál obsahuje 8 pracovních listů, které krok za krokem provedou celým projektem. Ať už jde o matematiku, přírodovědu nebo třeba výtvarnou výchovu, dýně nabízí lekce ve všech těchto oblastech.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: