Můj rok 2022

 

materiál v pdf

Běžná cena 50 Kč
Ušetříte 20 Kč (–40 %)
30 Kč
27,27 Kč bez DPH
   
Kód produktu 9328
Značka Mgr. Věra Gošová
Kategorie LAPBOOKY A PŘEHLEDY
 

Velký lapbook obsahuje:

  • 6 stran - 3 pro kluky a 3 pro holky.

První úvodní strana pracuje s hodnocením, což pro mnoho dětí není vůbec lehké. Musí ohodnotit rok vzhledem k sama sobě. Vysvětlit proč to tak je. Že rok mohl obsahovat i něco nepříjemného, že mohlo projít nějakou událostí, kvůli které se mu na tento rok nebude vzpomínat hezky. A že pocit nemusí souviset s tím, jak se mu dařilo nebo nedařilo ve škole. 

Druhá strana pracuje s úspěchem a hezkými vzpomínkami. Mají ale také za úkol vymyslet 5 věcí, které rok 2022 charakterizovaly.

Na třetí straně nebo klopách (záleží jakou zvolíte variantu) pokračují děti ve svém hodnocení, hodnotí celý rok, zda byl pro ně úspěšný či neúspěšný (opět nezáleží na vysvědčení). Nakonec se zamýšlejí co by mohly zlepšit, co by mohly změnit nebo na čem chtějí pracovat.

Zkuste se po vyplnění lapbooku, které může trvat klidně i dny, pokud ho prokládáte povídáním nebo vždy vyplníte jen jeden rámeček, vrátit na první stranu a zkusit opět popřemýšlet s dětmi nad emocí, kterou ze roku mají, třeba v sobě najdou díky rekapitulaci další emoce, které k životu určitě patří.

Dalších námětů jak pracovat s lapbookem najdete jistě mnoho, ale měl by dětem hlavně přinést radost.

Malý lapbook je obdobou velkého. 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: