Novinka Efekt lupa
 

Pracovní sešit - sluchovka na počátku školní docházky

 

materiál v pdf

150 Kč
136,36 Kč bez DPH
   
Kód produktu 10626
Značka Mgr. Věra Gošová
Kategorie LOGOŠÍK V PDF
 

Víte, co je to řeč? Řeč je, když se zvuky skládají do hlásek, a ty se skládají do slov a slova se skládají do vět. A proč? Proto, aby náminesly smysl a porozumě. Když dítě neporozumí zvukům, neporozumí ani řeči.

A víte co je to psaní? Psaní je, když se hláskám dá psaná podoba, když z hlásek vzniknou písmena a ty se skládají do slov a vět tak, abychom mohli zaznamenat to, co říkáme, prožíváme, představujeme si, aby si to někdo další mohl přečíst. 

Proč to píšu, říkáte si? No proto, abychom si uvědomili, že na vývoji čtení se v té největší možné míře nepodílí jen zrak, ale hlavně i sluch. 

Přinášíme Vám pracovní sešit, ve kterém si děti procvičí analýzu a syntézu slabik a hlásek. Obsahuje celkem 32 stran, ve kterých budeme pracovat s hláskami, která nahradíme písmeny. Budeme pracovat i se slabikami tak, abychom pochopili jejich roli ve slově. 

Netopýr je zvíře, které má výborný sluch a uslyší všechno co řekneme, ať už dobře a nebo špatně. Proto nás sešitem bude provázet.

Sešit můžete použít zalaminovaný - pro opakované použití s mazací fixou a nebo černobílý, aby si děti mohly obrázky hezky vybarvit a pracovat s pastelkami. Barevnou verzi můžete promítnout na tabuli a pracovat tak s celou třídou. Možností je opravdu hodně, stačí vybrat tu, která Vám nejlépe vyhovuje.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: