Můj školní rok 2021/22

 

materiál v pdf

Běžná cena 50 Kč
Ušetříte 20 Kč (–40 %)
30 Kč
27,27 Kč bez DPH
   
Kód produktu 8309
Značka Mgr. Věra Gošová
Kategorie LAPBOOKY A PŘEHLEDY
 

Obsahuje:

  • 8 stran - 4 pro kluky a 4 pro holky.

První úvodní strana pracuje s emocemi - když se ohlédnu, jaký mám pocit. Vysvětlit dítětem, že je v pořádku, když cítí, že to nebylo ono. Že školní rok mohl obsahovat i něco nepříjemného, že mohlo projít nějakou událostí, kvůli které se mu na školní rok nebude vzpomínat hezky. A že pocit nemusí souviset s tím, jak se mu dařilo nebo nedařilo v učení. I někdo, kdo má samé jedničky a z pohledu druhého by měl být spokojený, může cítit lítost, vztek, může se zlobit nebo být jen obyčejně smutný, protože se mu nepovedlo něco, co moc chtěl, odstěhoval se mu kamarád nebo i další věci.

Druhá strana pracuje s úspěchem, s tím co mají děti ve škole rády, po čem se jim bude o prázdninách stýskat, jaký předmět mají nejraději, jaká je jejich nejhezčí vzpomínka.

Na třetí straně nebo klopách (záleží jakou zvolíte variantu) se děti zamýšlejí co by mohly zlepšit, co by mohly změnit nebo na čem chtějí pracovat a hodnotí celý školní rok, zda byl pro ně úspěšný či neúspěšný (opět nezáleží na vysvědčení).

A konečně na čtvrté straně píší děti o tom, s kým si rozumí, jestli jim někdo pomáhal. Zapíší si vtipné momenty a všichni se sobě navzájem mohou podepsat. 

Zkuste se po vyplnění lapbooku, které může trvat klidně i dny, pokud ho prokládáte povídáním nebo vždy vyplníte jen jeden rámeček, vrátit na první stranu a zkusit opět popřemýšlet s dětmi nad emocí, kterou ze školního roku mají, třeba v sobě najdou díky rekapitulaci další emoce, které k životu určitě patří.

Dalších námětů jak pracovat s lapbookem najdete jistě mnoho, ale měl by dětem hlavně přinést radost.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: